Ogólnopolski Program Edukacyjny którego celem jest zwrócenie uwagi dzieci na dwie główne kwestie: zasady zdrowego odżywiania oraz zasady dobrego zachowania.

W przedszkolu odbywać się będą zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedzą się jak prawidłowo się odżywiać, aby rosnąć zdrowo.

Poznają odpowiedzi na pytania:po co jemy?

Jak jedzenie wpłaywa na organizm?

Co jeść, aby rosnąć zdrowo?

w programie pojawią się także tematy dotyczące właściwego zachowania sie przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.