Akademia Wyobraźni Play-Doh

 

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny kocentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

 

Każde przedszkole biorące udział w Programie otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, które umożliwiają prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających w nich zdolności plastycznie i wyobraźnię.

 

W trakcie zajęć dzieci poznają różne techniki wykonywania prac, uczą się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolach do modelowania ciastoliny.

Karty zadań które dostają w pakiecie materiałów opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego.


Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, wszystko po to żeby rozwijać kreatywność u najmłodszych. I edycja rozpoczyna się we wrześniu i ma charakter długofalowy

 

http://www.akademia-playdoh.pl/o-programie.html

Dla rodziców:

 

Dzięki ciastolinie Play-Doh możecie wspólnie z Twoim dzieckiem kreatywnie spędzać czas w domu, lepić przeróżne formy, wyklejać, budować. Ciastolina Play-Doh poszerza wyobraźnię dziecka, a pomysłów na tworzenie nowych form jest nieskończona ilość.

ROZWIJAJ KRETYWNOŚĆ TWOJEGO DZIECKA
Z AKADEMIĄ WYOBRAŹNI PLAY-DOH:

http://www.akademia-playdoh.pl/dla-rodzicow.html

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl