Drodzy Rodzice, zapraszamy do przeczytania oraz skorzystania z pierwszego magazynu internetowego, w którym znajdziecie setki różnych pomysłów na zabawy z dziećmi. Propozycje zabaw przygotowali dla Was eksperci oraz użytkownicy, czyli rodzice. Zapraszamy do lektury i  zabawy!

Jeśli chcecie otrzymać magazyn w wersji pdf, wystarczy  napisać maila z prośbą o przesłanie magazynu. Można wydrukować i skorzystać w każdej chwili :) redakcja@rodzicetomy.pl

Informacje o rodzinie w jednym miejscu

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie  na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można od dziś znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl. Strona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy: ministerstwa zdrowia, ministerstwa pracy, ministerstwa edukacji, ministerstwa transportu oraz kancelarii premiera – czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, którą będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

W serwisie znalazły się informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia:

• przy kupnie pierwszego mieszkania,
  • przy opiece nad ciężarnymi mamami,
  • przy narodzinach dziecka,
  • przy opiece  nad dzieckiem
  • przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.