Drodzy Rodzice, zapraszamy do przeczytania oraz skorzystania z pierwszego magazynu internetowego, w którym znajdziecie setki różnych pomysłów na zabawy z dziećmi. Propozycje zabaw przygotowali dla Was eksperci oraz użytkownicy, czyli rodzice. Zapraszamy do lektury i  zabawy!
http://rodzicetomy.pl/article/post/262/

Jeśli chcecie otrzymać magazyn w wersji pdf, wystarczy  napisać maila z prośbą o przesłanie magazynu. Można wydrukować i skorzystać w każdej chwili :) redakcja@rodzicetomy.pl

 

 

Informacje o rodzinie w jednym miejscu

 

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie  na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można od dziś znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl. Strona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy: ministerstwa zdrowia, ministerstwa pracy, ministerstwa edukacji, ministerstwa transportu oraz kancelarii premiera – czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, którą będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

 

W serwisie znalazły się informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia:

  • przy kupnie pierwszego mieszkania,
  • przy opiece nad ciężarnymi mamami,
  • przy narodzinach dziecka,
  • przy opiece  nad dzieckiem
  • przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.

 

 

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl