Język angielski w przedszkolu

 

Grupy starsze

"Angielski dla starszaków."

 

Przygotowanie do nauki języka angielskiego. "Say Hello!" z misiem Benem dzieci poznają piosenki, gry i zabawy i podróżują po świecie języka

Dzieci oprócz codziennych lekcji prowadzonych przez doświadczonego lektora , mają stały kontakt z językiem angielskim we wszystkich czynnościach dnia codziennego. mają możliwość poznawania go na wszystkich spotykanych płaszczyznach. Do nauki języka angielskiego wykorzystujemy również monitory dotykowe, dzięki którym nasi podopieczni odkrywają nowy świat - niezwykle barwny i dający wiele mozliwości wyboru metod i sposobu uczenia się..

Nowoczesne pomoce audiowizualne i interaktywne pomagają w urozmaicaniu zajęć i na łączeniu tradycyjnej edukacji z róznymi formami zabawy. To z pewnością ułatwia naukę, a proces dydaktyczny czyni znacznie przyjemniejszym.

 

 

Grupy młodsze

 

Edukacja językowa:

Nauczanie języków obcych już od najwcześniejszych lat życia dziecka staje się coraz bardziej popularne, a wynika to z coraz większej przydatności języków obcych w życiu codziennym oraz w późniejszej pracy zawodowej.          

                                   

Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym ma swoją wyraźną specyfikę i stosowane w niej metody muszą uwzględniać cechy rozwojowe małych uczniów, gdyż tylko wtedy nauczanie będzie skuteczne.

 

Dbając o prawidłowy rozwój i skuteczną edukację naszych przedszkolaczków postanowiliśmy wybrać to co dlo nich najlepsze. Edukacja językowa oparta jest na metodzie Lippy and Messy opracowanej przez specjalistów z Instytutu  Języka Angielskiego Bell w Krakowie przy współpracy znanego serialu telewizyjnego.

 

 

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl