Listopad minął nam pod znakiem Białego Orła i barw biało-czerwonych. Poświęciliśmy wiele tematów na poznawanie i utrwalenie naszych symbolów narodowych, słuchaliśmy i nauczyliśmy się pieśni patriotycznych,poznaliśmy tańce regionalne, a także przybliżyliśmy dzieciom tradycje i zwyczaje naszego regionu. Z tej okazji zaprosiliśmy teatrzyk do przedszkola ze spektaklem „Legenda o smaku wawelskim”,  na zajęciach kulinarnych dzieci poznały tajemnice wypieku obwarzanka krakowskiego, a na zajęciach tanecznych nasze przedszkolaki ambitnie ćwiczyły Krakowiaka natomiast starsze dzieci utrwaliły podstawowe kroki Poloneza. Pod fachowym okiem pracowników Muzeum Histotrycznego nasze Starszaki podjęły się trudu wykonania Szopki Krakowskiej. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” i punktualnie o godz.11.11 9 listopada rozpoczęliśmy naszą uroczystą akademię odśpiewaniem czterech zwrotek „Hymnu Narodowego”.

W listopadzie dodatkowo celebrowaliśmy Światowy Dzień Muzyki, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki.

Podczas warsztatatów prowadzonych przez Straż Miejską dzieci nauczyły się i przypomniały sobie o podstawowych zasadach przechodzenia przez ulicę.

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu listopada przystąpiliśmy do akcji „Szlachetnej Paczki” i wraz z Rodzicami zaczęliśmy zbierać dary dla wybranej rodziny. 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl