Informujemy, że nasze przedszkole dołączyło do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i jest odpowiedzią na obecną sytuację. Celem akcji jest wspieranie rodziców i zachęcanie do pracy z dzieckiem w domu. Przygotowywane na bieżąco materiały obejmują szeroki zakres tematyczny: bezpieczeństwo, ochronę środowiska i ekologię, promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, historię, matematykę, astronomię, a także tematy wskazywane bezpośrednio przez rodziców, których zaangażowanie w naszą akcję jest olbrzymie (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl).

 

Kilka słów od koordynatora akcji:

  W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. Co kilka dni (minimum dwa razy w tygodniu) na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Wszystkie darmowe materiały są do pobrania tutaj:

 

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizowane są konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału.

 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu: "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa":

https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

 

 


 

 

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl