Informujemy, że nasze przedszkole dołączyło do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i jest odpowiedzią na obecną sytuację. Celem akcji jest wspieranie rodziców i zachęcanie do pracy z dzieckiem w domu. Przygotowywane na bieżąco materiały obejmują szeroki zakres tematyczny: bezpieczeństwo, ochronę środowiska i ekologię, promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, historię, matematykę, astronomię, a także tematy wskazywane bezpośrednio przez rodziców, których zaangażowanie w naszą akcję jest olbrzymie (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl).

Kilka słów od koordynatora akcji:

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. Co kilka dni (minimum dwa razy w tygodniu) na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Wszystkie darmowe materiały są do pobrania tutaj:

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizowane są konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu: "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa":