Kończy się październik-za oknem zimno, szaro, kolorowe liście opadają z drzew, a u nas cały miesiąc gorąca atmosfera 01.10 z okazji Dnia Muzyki przypomnieliśmy naszym przedszkolaczkom jak wielkie znaczenie dla nas ma muzyka. 05.10 starsze grupy podczas warsztatów regionalnych zapoznały się z charakterystycznymi elementami stroju krakowskiego 14 10 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci wraz z paniami przygotowały piękne występy i kolorowe własnoręcznie zrobione upominki dla naszej kadry.. 23 października młodsze grupy pojechały do Dworku Białoprądnickiego na spektakl pt "Zaczarowana zagroda" 25 października grupy starsze obejrzały w NCK musical pt " Akademia Pana Kleksa". Poświęciliśmy dużo czasu na cykl zajęć o zdrowym odżywianiu, który zakończyliśmy wspólnym śniadaniem pamiętając o tym, że "Śniadanie daje moc"!, obchodziliśmy Dzień Marchewki i Dzień Dyni. Powstało też wiele pomysłowych i różnorodnych jesiennych prac. Miesiąc zakończyliśmy wesołą zabawą Halloweenową.. 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl