Następny miesiąc dobiega końca, więc czas na małe podsumowanie:

- Październik przywitaliśmy wesołą, jesienną zabawą podczas której animatorzy zapewnili naszym przedszkolaczkom pozytywną dawkę energii i udowodnili, że jesień wcale nie musi być nudna i smutna.

-12 października nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć z bliska pszczoły i podczas warsztatów pszczelarskich poznali ciekawy świat pszczół. Na zakończenie warsztatów, każde dziecko otrzymało "Dyplom Młodego Pszczelarza".

-Nasze przedszkolaczki nie zapomniały o bardzo ważnym dniu jakim jest Dzień Nauczyciela i przygotowały uroczystą akademię podczas której zaprezentowały piękne życzenia i piosenki dla naszej kadry.Każdy pracownik naszego przedszkola otrzymał mały upominek samodzielnie wykonany przez dzieci.

-Następnym ważnym wydarzeniem w przedszkolu była wizyta pana Leśniczego, który uroczyście wręczył naszym starszakom "Odznaki Pomocnika Leśnika".

-22 października starsze grupy odwiedziła pani bibliotekarka. Podczas spotkania dzieci poznały fragmenty książki " Mały duszek" Otfrieda Preusslera i wykonały swoje małe książeczki.

Tradycyjnie w naszym przedszkolu, w październiku obchodziliśmy "Dzień Dyni", "Dzień Marchewki", a na koniec pożegnaliśmy mijający miesiąc w wesołym, halloweenowym nastroju.

Dziękujemy Wszystkim za wspaniały miesiąc i za współpracę! 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl