14 maja uczestniczyliśmy w aktorskich warsztatach, adresowanych do najmłodszych "Tik-tak, złap czas!" Dzieci z grupy Jagódek i z grupy Kaczuszek miały okazję zwiedzić nasz przepiękny Teatr J.Słowackiego i następnie poprzez udział w różnych ćwiczeniach próbowały zgadnąć w jaki sposób upływ czasu pokazywany jest w teatrze. Prezentowały te zmiany na scenie. Poznały przy tym rolę światła, dźwięku, charakteryzacji, scenografii, ruchu, głosu, mimiki. Na zakończenie wspólnie wysłuchały bajki przybliżającej pojęcie czasu. 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl