Warsztaty pizzowe z  www.pizzerriasalame.pl

 

Podczas warsztatów, dzieci nie tylko dowiedziały się jak wygląda praca kucharza, ale miały również okazję zobaczyć kolejne etapy powstawania tej smakowitej, włoskiej potrawy. Pomagały Panu kucharzowi i dobierały ulubione składniki.

Nasze zajęcia kulinarne mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw,

Poprzez praktyczne działanie dzieci uczą się samodzielności, wzmacniają poczucie własnej wartości, poznają zasady bezpiecznego korzystania

z różnorodnego sprzętu i poznają etapy tworzenia posiłków. Na warsztatch robimy sałatki warzywne, owocowe, szaszłyki , pieczemy ciasta i tworzymy różnorodne kanapki.

 

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl