"Warsztaty Wyobraźni Exspace"

KONSPEKT PROPONOWANYCH DZIAŁAŃ I WSPÓŁPRACY

1. Program edukacyjny "Warsztaty Wyobraźni Exspace" ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów pojęcia ze świata sztuki, architektury i dizajnu w połączeniu z wymogami podstawy programowej MEN. Organizatorem i pomysłodawcą programu jest Portal Exspace.pl.  Program stworzyli architekci i nauczyciele z długoletnim stażem. Program jest niekomercyjny.  Jest to inicjatywa otwarta, która będzie podlegała modyfikacji w trakcie realizacji.

2. Program od września/października  2013 roku będzie realizowany równolegle w szkołach podstawowych i gimnazjach w Polsce. Zajęcia zaczynają się z pierwszą klasą w każdej z wybranych szkół i będą kontynuowane z dziećmi i młodzieżą  przez wszystkie ich lata nauki. W każdym roku szkolnym będą realizowane dwa projekty, jeden w półroczu. Wszystkie projekty uczniów danej szkoły będą brały udział w konkursach.

3. Celem „Warsztatów  Wyobraźni Exspace” jest kształtowanie osobowości i postawy otwarcia na świat nowego pokolenia, które będzie rozumiało znaczenie sztuki we współczesnym świecie. Będziemy dążyć do wykorzystania praktycznej wiedzy artystów i twórców w przekazywaniu wiedzy od najmłodszych pokoleń. Program umożliwia poszerzenie wiedzy z wybranych dziedzin. Pozwala na umacnianie wiary we własne siły i w zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów. Ma na celu  rozbudzanie kreatywności, pomysłowości od najmłodszych lat.  Zwraca uwagę  dzieci i młodzieży na otaczający świat,  uczy właściwego postrzegania sztuki, architektury, dizajnu.  Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość estetyczną oraz umiejętność logicznego myślenia.

NASZE PIERWSZE PROJEKTY