We wrześniu przywitaliśmy nasze najmłodsze przedszkolaczki, które dzielnie przekraczały próg przedszkola.

Przypomnieliśmy sobie jak skomponować zdrowe kanapeczki, upiekliśmy pyszne dyniowe muffinki i zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową.

15.09 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, a z okazji Dnia Sprzątania Świata przypomnieliśmy sobie najważniejsze zagadnienia dotyczące ekologii i segregacji śmieci, Starszaki wyruszyły na wycieczkę do Zakładu Uzdatniania Wody na ekologiczne warsztaty,

20 09 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka po góralsku.Gościli u nas aktorzy teatralni, którzy przedstawili dzieciom "Legendę Tatr", dzieci spożywały góralskie potrawy (jajecznicę po góralsku, kwaśnicę, ser kozi czy też kołacze) i poznały tradycje Górali 

23.09 powitaliśmy kolorową Panią Jesień.

30.09 świętowaliśmy Dzień Chłopaka

Nie zapomnieliśmy też o bezpieczeństwie naszych milusińskich, zaproszony ratownik medyczny przekazał dzieciom podstawową wiedzę z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

Każdego dnia korzystaliśmy z ostatnich ciepłych dni i radośnie bawiliśmy się na naszym placu zabaw.

Poniżej krótka foto-relacja z wrześniowych wydarzeń. 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl