Wrzesień to czas powrotu do naszego przedszkola, do wspólnych zabaw i nauki, nowych przyjażni i przedwakacyjnych przyjaciół. Miesiąc, w którym najmłodsi pokonują swoje obawy i niepewności. W tym roku piekna, słoneczna pogoda przedłużyła troszkę beztroskie wakacje i sprzyjała długim pobytom na naszym placu zabaw. Postaraliśmy się, żeby ten czas na nowo wprowadził nasze przedszkolaczki w rytm dnia codziennego i wprowadzilismy wiele atrakcji nie zapominając o różnorodnych walorach edukacyjnych. Każdego dnia nasze dzieciaki sumiennie pracowały i przy wsparciu naszych wspaniałych pań rozwijały swoje umiejętności twórcze. Mieliśmy też kilka okazji do świętowania ważnych wydarzeń w życiu naszych przedszkolaków, jakimi są ich urodziny.   Poniżej krótka fotorelacja z ważniejszych wrześniowych wydarzeń.

-  Sprzatanie Świata: przystąpienie do akcji ogólnopolskiej "Plastikowa butelka zwrotna

-  Powitanie jesieni, dary jesieni,kolory

-  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: niespodziewany wypad na pizzę

- Warsztay konstrukcyjne dla starszaków: miasto, jego zakamarki, zabytki i rozwiazania nowoczesne

-  Warsztaty "Smaki Świata" dla starszaków:  potrawy, przyprawy, jemy pałeczkami

-  Wspólna wycieczka do pobliskiego nadleśnictwa: spotkanie z Leśniczym i jego pomocnikami

-  Dzień Chłopaka: dziewczynki pamiętają o super chłopakach 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu o program:

Żyrafa Ola i przyjaciele - program wychowania przedszkolnego

zgodny z obecnie obowiązującą podstawą programową.

Koncepcja programu opiera się głównie na metodach aktywizujących, które odwołują się do autentycznej i spontanicznej aktywności dzieci.

Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję Porozumienia bez Przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych i uczy je empatii.

 

Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w  przygotowaniu odegrali  metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład zespołu weszli przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim "Żyrafa Ola i przyjaciele" zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi.

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl