https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom wprowadziło letnią, wakacyjną ramówkę, bogatą w nowe audycje muzyczne, podróżnicze i kulturalne. I tak Szymon Radzimierski w czasie wakacji zabierze słuchaczy w najdalsze zakątki świata, Iza Żukowska w miejsca pełne muzyki, Zbigniew Murawski opowie, jak aktywnie i bezpiecznie spędzić czas, a 13-letnia Maja poleci najlepsze lektury na wakacje. Letnia oferta programowa Polskiego Radia Dzieciom będzie obowiązywać do 31 sierpnia.

 

"Polskie Radio Dzieciom towarzyszy dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom od 5 lat. – Wakacyjnie odświeżamy ramówkę z myślą o dzieciach, które latem nie mogą uczęszczać do przedszkoli i nie mogą liczyć na letnie zajęcia w szkołach. Zwłaszcza tego lata, w sytuacji pandemii, potrzebować będą najciekawszych i najbardziej zajmujących opowieści i zabaw – takie właśnie dla nich przygotowaliśmy!
Do słuchania Polskiego Radia Dzieciom zachęcamy całe rodziny, sprawimy, że wspólne spędzanie czasu i zabawa przez edukację okażą się fantastyczną propozycją na całe wakacje. Z pasją przekazujemy wiedzę i "zarażamy" ciekawością do świata – zachęca Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom.

Lato 2020 będzie dla wielu rodzin inne niż planowały. Przez całe wakacje w programie Polskiego Radia Dzieciom rodzice najmłodszych słuchaczy znajdą propozycje na każdą pogodę i porę dnia. Zmianie ulegnie formuła lubianego przez dzieci "Warsztatu Małego Artysty" zmieni nazwę na "Pocztówka z wakacji", ale wciąż będzie inspiracją do kreatywnego myślenia i rozwijania twórczości.

W wakacyjnych odsłonach zaprezentowane zostaną również krótkie formy radiowe: "Ekspres kulturalny", "Mali Naukowcy", "Lekcje języków obcych": angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz hiszpańskiego, który na czas wakacji zastąpił język włoski.
Ponadto nadal tuż po 12.15 usłyszeć będzie można "Bajkowy kącik", a uwielbiany przez dzieci Miś Michaś zaskoczy słuchaczy specjalnie przygotowanymi wersjami swoich słynnych zagadek! W letniej ramówce Polskiego Radia Dzieciom hitem okażą się zapewne znakomite audycje o charakterze podróżniczym.

W sobotnie popołudnia w audycji Izy Żukowskiej "Letnie spacery z muzyką" (godz. 14.00), najmłodsi poznawać będą tajemnice miejsc związanych z muzyką, ale dowiedzą się także m.in. w jaki sposób dawniej spędzano czas.

We wtorki na antenie Polskiego Radia Dzieciom będzie gościć doskonale znany słuchaczom Szymon Radzimierski – młody podróżnik, który odwiedził już blisko 40 krajów na całym świecie! 14-letni autor bestsellerowych książek opowie o swoich niezwykłych wyprawach w programie "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" (godz. 17.15).

Miłośników książek z pewnością ucieszy piątkowy kącik literacki "Co czyta Maja?" (godz. 9.15). 13-letnia Maja podpowie, co warto przeczytać w leniwe, letnie dni.

W wersji reporterskiej powróci również cykl "Opowieści wiatru i wody" (piątek, godz. 10.45), w którym Zbigniew Murawski zachęci do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Codzienna audycja "Poranek" zostanie skrócona o godzinę i przez całe lato będzie emitowana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00."
 

 

 

 

Drodzy Rodzice, zapraszamy do przeczytania oraz skorzystania z pierwszego magazynu internetowego, w którym znajdziecie setki różnych pomysłów na zabawy z dziećmi. Propozycje zabaw przygotowali dla Was eksperci oraz użytkownicy, czyli rodzice. Zapraszamy do lektury i  zabawy!
http://rodzicetomy.pl/article/post/262/

 

Jeśli chcecie otrzymać magazyn w wersji pdf, wystarczy  napisać maila z prośbą o przesłanie magazynu. Można wydrukować i skorzystać w każdej chwili :) redakcja@rodzicetomy.pl

 

 

Informacje o rodzinie w jednym miejscu

 

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie  na pierwsze mieszkanie? Czym jest instytucja dziennego opiekuna? Odpowiedzi na te i inne pytania można od dziś znaleźć na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl. Strona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy: ministerstwa zdrowia, ministerstwa pracy, ministerstwa edukacji, ministerstwa transportu oraz kancelarii premiera – czyli instytucji zaangażowanych w realizację prorodzinnych projektów rządu. Jest to tzw. wersja beta, którą będzie systematycznie ulepszana i uzupełniana.

 

W serwisie znalazły się informacje o tym jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia:

  • przy kupnie pierwszego mieszkania,
  • przy opiece nad ciężarnymi mamami,
  • przy narodzinach dziecka,
  • przy opiece  nad dzieckiem
  • przy pierwszych krokach dziecka w edukacji.

Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu.

 

 

 

 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu

o najnowszy program edukacji przedszkolnej 2020

Przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy. Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka.

 

 

 

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl