Język angielski z lektorem 

 

Lektorzy z Koksowej Wyspy prowadzą zajęcia, które zostały ujęte

w cykl przygód Pirata (lektora) i rozbitków (uczniowie). Poszczególne jednostki lekcyjne tworzą całość co sprzyja nauce a seria przygód i aura tajemniczości zachęca dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Dzieci są mieszkańcami Kokosowej Wyspy, do której dopływa rozbitek. Przybysz próbuje się dowiedzieć, dokąd dopłynął, jak wrócić do domu, ale niestety mieszkańcy Kokosowej Wyspy nie rozumieją, czego chce od nich  "obcy", nie znają bowiem jego języka. Wkrótce jednak ma to się zmienić. Dzieci dowiadują się jak w "tajemniczym języku" przedstawić się

i zapytać kogoś o imię, opowiedzieć o swojej rodzinie a także wiedzą jak nazywają się zwierzęta zamieszkujące Kokosową Wyspę. Co jakiś czas ocean wyrzuca  kufry z rzeczami przybysza, a ten objaśnia jak one nazywają się w jego języku i do czego służą.

Na wyspie świeci cały czas słońce i panuje miła atmosfera!

Dzieci uczą się języka obcego jak ojczystego, czyli przez ciągłe słuchanie

i powtarzanie tych samych wyrazów, piosenek, wierszyków i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Pochwały i serdeczna atmosfera wpływają na motywację i lepsze efekty. Program nauczania przygotowany przez nauczycieli z pasją i wieloletnim doświadczeniem polega na rozwijaniu głównych sprawności językowych takich jak mówienie i rozumienie co umożliwia porozumiewanie się w języku obcym.

Wszystkie pomoce naukowe są efektem doświadczeń i wykonane są pod czujnym okiem metodyka. firma prowadząca zajęcia zadbała o to, aby były bezpieczne, estetyczne, rozwijały wyobraźnię i wspierały naukę języka obcego. Dla najmłodszych odbiorców stworzone zostały zestawy mięciutkich rekwizytów.

 

           
                                                               

 

 

 

 

 

Robotyka

 

 

Podczas zajęć dzieci budują i programują roboty z klocków Lego Zajęcia prowadzone są  na 13 stanowiskach. Dzieci pracują w parach, każda z par na wyposażeniu posiada  laptop z niezbędnym oprogramowaniem oraz zestaw klocków Lego WeDo
                                              

 

 

 

 

 

Warsztaty naukowe

 

Podczas zajęć prowadzacy wykonują różnego rodzaju doświadczenia i eksperymenty z dziedzin nauki tj.: fizyka, chemia czy przyroda.

Warsztaty mają na celu w przyjemny i ciekawy sposób zapoznać dzieci z zagadnieniami z powyższych dyscyplin.

 

 

 

 

 

 

Zajęcia sensoryczne

Zajęcia sensoryczne to czas wspaniałej zabawy dostarczającej dzieciom różnorodnych bodźców

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty kulinarne

 

 

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami higieny,

z wyposażeniem kuchni, poznają zawód kucharza, pomocy kuchennej

i kelnera.Zdobywaja wiedzę na temat zdrowego żywienia,przygotowują smakowite podwieczorki i uczą się kulturalnego zachowania przy stole.Wspólne przygotowywanie potraw to czas pełen radości i wielkich wyzwań.