Listopad minął nam pod znakiem Białego Orła i barw biało-czerwonych. Poświęciliśmy wiele tematów na poznawanie i utrwalenie naszych symbolów narodowych, słuchaliśmy i nauczyliśmy się pieśni patriotycznych,poznaliśmy tańce regionalne, a także przybliżyliśmy dzieciom tradycje i zwyczaje naszego regionu. Z tej okazji zaprosiliśmy teatrzyk do przedszkola ze spektaklem „Legenda o smaku wawelskim”,  na zajęciach kulinarnych dzieci poznały tajemnice wypieku obwarzanka krakowskiego, a na zajęciach tanecznych nasze przedszkolaki ambitnie ćwiczyły Krakowiaka natomiast starsze dzieci utrwaliły podstawowe kroki Poloneza. Pod fachowym okiem pracowników Muzeum Histotrycznego nasze Starszaki podjęły się trudu wykonania Szopki Krakowskiej. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę przystąpiliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej” i punktualnie o godz.11.11 9 listopada rozpoczęliśmy naszą uroczystą akademię odśpiewaniem czterech zwrotek „Hymnu Narodowego”.

W listopadzie dodatkowo celebrowaliśmy Światowy Dzień Muzyki, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki.

Podczas warsztatatów prowadzonych przez Straż Miejską dzieci nauczyły się i przypomniały sobie o podstawowych zasadach przechodzenia przez ulicę.

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu listopada przystąpiliśmy do akcji „Szlachetnej Paczki” i wraz z Rodzicami zaczęliśmy zbierać dary dla wybranej rodziny. 

Nasze przedszkole pracuje w oparciu

o najnowszy program edukacji przedszkolnej 2020

Przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy. Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka.

 

 

 

Niepubliczne Przedszkole "Misiowe Przedszkole

ul.Łokietka 135/1/3/5/6, 31-263 Kraków
tel.: 12 4161232, 510977731
e-mail.: misioweprzedszkole@op.pl
www. misioweprzedszkole.pl