Za nami wrzesień, pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Niestety, w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Za oknami zrobiło sie szaro, wiał silny wiatr i wciąż padał deszcz. Po cieplutkich, wakacyjnych miesiącach musieliśmy zmierzyć się z dużym ochłodzeniem. Z wielką tęskotą wspominaliśmy słoneczne wakacje. Każdego dnia staraliśmy się, aby w każdy moment spędzony w przedszkolu, wkradł się malutki promyk słońca i żeby nie zabrakło uśmiechu na małych buźkach.

Mamy nadzieję, że troszkę nam się udało!

Stworzylismy piękne prace plastyczne, nauczyliśmy sie nowych piosenek, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, pierwszy dzień jesieni, Dzień Chłopaka i urodziny kolegów i koleżanek z przedszkola.

Na przedszkolnych warsztatach poznaliśmy zawód fotografa i mogliśmy zapoznać się z tajemnicą drukarki 3D.

Z okazji pierwszego dnia jesieni zaprosiliśmy teatrzyk  z interaktywnym przedstawieniem pt "Jesień, dary niesie".

Dzieci z "zerówki", nie patrząc na niepogodę, wyruszyły do lasu i tym samym zaczęły realizować leśny projekt "Cztery pory roku".

Mamy nadzieję, że wrzesień pomimo chłodu i deszczu przyniósł naszym przedszkolaczkom wiele pozytywnych wrażeń!

Nasze przedszkole pracuje w oparciu

o najnowszy program edukacji przedszkolnej 2020

Przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy. Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka.